سازمان حفاظت محیط زیست با کمبود تجهیزات آزمایشگاهی مواجه است

استاندارد

کریم شافعی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران، افزود: البته سازمان محیط زیست به لحاظ تجهیزات محیط بانی نیز کمبودهایی دارد که با تلاش های انجام شده در سال جاری، این معضل در حال رفع است که امیدواریم تا پایان دولت دوازدهم این کمبودها به طور کامل برطرف شود.
وی، کمبود نیروی انسانی را از دیگر مشکلات سازمان حفاظت محیط زیست دانست و از جذب 500 نفر کارشناس و محیط بان جدید در این سازمان طی سال جاری خبر داد.
شافعی گفت: برای این منظور امسال 200 نفر کارشناس و 300 نفر محیط بان جذب سازمان محیط زیست خواهند شد و با صحبت های انجام شده با اداره امور استخدامی کل کشور مقرر شده است سه هزار پست خالی سازمان حفاظت محیط زیست با نیروهای جدید تکمیل شود.
وی ادامه داد: البته این کار هنوز نهایی نشده است و اگر نهایی شود تا پایان این دولت حدود 2 هزار و 500 نفر دیگر جذب سازمان حفاظت محیط زیست خواهند شد تا سازمان از نظر نیروی انسانی تامین شود.
معاون توسعه مدیریت و منابع رییس سازمان حفاظت محیط زیست از اختصاص 150 میلیون دلار برای حل بحران گرد و غبار خوزستان خبر داد و اظهار داشت: البته پدیده گرد و غبار 22 استان کشور را تحت الشعاع قرار داده است و با این ارقام قابل رفع شدن نیست.
شافعی رویکرد ملی و فرا ملی را تنها راهکار برن رفت از بحران گرد و غبار در استان های مختلف کشور دانست.
وی حوزه عملکرد حفاظت محیط زیست در کشور را وسیع دانست و افزود: این مجموعه به 82 میلیون نفر ایرانی و به همه طبیعت کشور خدمات می دهد و حوزه واقعا گسترده ای است و اگر معادن، صنعت و حمل و نقل را هم به آن اضافه کنیم، نمی شود سازمان حفاظت محیط زیست را یک سازمان جمع و جوری دید و این حجم ماموریت نیازمند توجه ویژه ای است.
3038/518

انتهای پیام /*


اجتماعی


محیط زیست


امکانات


کمبود