90 درصد از مدارس کشور فاقد فضای ورزشی هستند

استاندارد

به گزارش خبرنگار ایرنا، مهرزاد حمیدی روز شنبه در دیدار با امام جمعه آران و بیدگل افزود: آموزش و پرورش نیازمند همکاری سایر نهادهاست تا کمبود فضای ورزشی مدارس برطرف شود.
وی افزود: اکنون نزدیک به 70 درصد از سالن های ورزشی کشور در نوبت صبح بدون استفاده می ماند که می توان با این ظرفیت، کمبود سالن های ورزشی مدارس را جبران کرد.
به گفته معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش، 89 درصد از اعتبارهای حوزه ورزش کشور به ورزش قهرمانی و تنها 11 درصد به این وزارتخانه اختصاص می یابد.
وی با اشاره به برنامه های ورزشی در دست اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش گفت: تلاش داریم تا سالن های ورزشی در کنار مدرسه ها ساخته شود تا آموزش و پرورش هم بتواند از ظرفیت آنها استفاده کند.
حمیدی اضافه کرد: درس تربیت بدنی هم اکنون برای همه پایه ها حتی یازدهم و دوازدهم اجباری شده است.
وی گفت: سیاست وزارت آموزش و پرورش ها تبدیل حیاط مدرسه ها به محیطی پویا و شاداب است تا بتوان برنامه های مرتبط با سلامت و تربیت بدنی دانش آموزان را اجرا کرد و هدف های سند تحول را تحقق بخشید.
مدیر آموزش و پرورش آران و بیدگل نیز در این دیدار گفت: سرانه فضای ورزشی دانش آموزان این شهرستان نزدیک به سه برابر میانگین کشور است که تا پایان سال با بهره برداری از سالن های جدید، سرانه هر دانش آموز آران و بیدگلی به میانگین جهانی نیز نزدیک می شود.
محمد معدن دار افزود: میانگین سرانه فضای ورزشی هر دانش آموز در آران و بیدگل نزدیک به 75 سانتیمتر و میانگین کشوری نزدیک به 30 سانتیمتر مربع است.
وی افزود: 15 هزار مترمربع سالن ورزشی سرپوشیده اکنون در اختیار آموزش و پرورش آران و بیدگل است که 50 درصد آنها در چهار سال گذشته به بهره برداری رسیده است که در این زمینه نیکوکاران نقش مهمی داشتند.
به گزارش ایرنا، معاون وزیر آموزش و پرورش، امروز از برخی طرح های نیمه تمام ورزشی آموزش و پرورش آران و بیدگل دیدن کرد.
20 هزار دانش آموز در 125 واحد آموزشی شهرستان آران و بیدگل تحصیل می کنند.
آران و بیدگل با جمعیت افزون بر 103 هزار نفر در 6 کیلومتری کاشان و 215 کیلومتری شمال اصفهان واقع است.
6027/7472/8123

انتهای پیام /*


فرهنگی


معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش


فضای ورزشی مدارس


آران و بیدگل