3 هزار و 843 دانش آموز بازمانده از تحصیل به کلاس درس رفتند

استاندارد

به گزارش ایرنا سعید نمکی عصر پنجشنبه در بازدید از مدرسه قدیمی تکتم در بافت فرسوده شهر بیرجند افزود: هر کدام از بازماندگان تحصیل در معرض آسیب های اجتماعی هستند که بازگشت آنها به تحصیل باعث مصونیت از آسیب ها می شود.
وی با بیان اینکه از فضای خانه های قدیمی به شکل استیجاری به عنوان مدرسه می توان استفاده کرد گفت: برای بازسازی مدارس بافت فرسوده در صورتی که پروژه واحدی تدوین شود، کمک می کنیم.
معاون فنی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی نیز در این بازدید گفت: پنج مدرسه با 41 کلاس درس در بافت فرسوده بیرجند وجود دارد که برای بازسازی آن 12 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
محمد ابراهیم آبادی افزود: 149 کلاس تاکنون مقاوم سازی شده که زیربنای آن 13 هزار و 600 متر مربع بوده است.
در این بازدید قول مساعد داده شد که در قالب یک ردیف جداگانه به عنوان مدارس بافت فرسوده اعتبار مورد نیاز بازسازی اختصاص یابد.
معاون امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه چهارشنبه شب در سفر به خراسان جنوبی وارد بیرجند شد و مورد استقبال استاندار و جمعی از مسئولان استان قرار گرفت.
سعید نمکی بدو ورود پس از ادای احترام به مقام دو شهید گمنام در دانشگاه صنعتی بیرجند از پروژه های در دست اقدام این دانشگاه بازدید کرد و سپس با حضور وی عملیات اجرایی سوله مدیریت بحران این دانشگاه در زمینی به مساحت سه هزار مترمربع با زیربنای یکهزار و 400 مترمربع آغاز شد.
وی امروز (پنجشنبه) از طرح های دانشگاه بیرجند، بهزیستی، زندان مرکزی بیرجند، دانشگاه علوم پزشکی، دانشگاه فرهنگیان، بافت تاریخی شهر بیرجند بازدید کرد.
شرکت در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه خراسان جنوبی از برنامه های سفر وی به این استان است.
9893*3028

انتهای پیام /*


فرهنگی


آموزش


بازمانده از تحصیل


بافت تاریخی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *