غلظت ریزگردها در زابل به 20 برابر مجاز رسید

استاندارد

محسن حیدری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: بیشینه سرعت وزش باد در زابل تا صبح امروز به 97 کیلومتر بر ساعت رسید که گرد و غبار حاصل از آن دید افقی را در محدوده فرودگاه این شهر به یک هزار و 500 متر کاهش داد.
وی ادامه داد: افزون بر زابل در سایر شهرستان های شمال سیستان و بلوچستان نیز وزش باد شدید و گرد و خاک سبب کاهش دید افقی و کیفیت هوا شد.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: باد شدید و گرد و خاک در زاهدان و برخی نواحی مرکزی نیز سبب کاهش شدید کیفیت هوا شد به نحوی که به علت غلظت غبار موجود در هوا دید افقی در محدوده فرودگاه این شهر به 800 متر کاهش یافت.
او بیان کرد: پدیده گرد و غبار گسترده در شهر خاش نیز سبب شده تا دید افقی در محدوده ایستگاه هواشناسی این شهر به پنج هزار متر کاهش یابد.
حیدری با اشاره به خروجی آخرین نقشه های هواشناسی، عنوان کرد: امروز و فردا همچنان وزش باد شدید در سیستان و بلوچستان جریان دارد.
وی ادامه داد: روز پنج شنبه قدری از شدت وزش باد کاسته می شود اما انتظار می رود باد تا اواسط هفته آینده در شمال و نوار شرقی سیستان و بلوچستان جریان داشته باشد.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به شمالی بودن جریانات از صبح امروز توده هوای سرد به شمال استان نفوذ کرده و انتظار می رود با تداوم آنها دمای هوای نیمه شمالی هشت تا 10 درجه کاهش یابد.
9908**3213

انتهای پیام /*


اجتماعی


هواشناسی


گرد و خاک


زایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *