معاون شهردار: برای پاکیزگی همدان ماهانه ۳۰ میلیارد ریال هزینه می شود

استاندارد

وحید علی ضمیر روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: یکی از مهمترین ویژگی‌های شهر همدان تمیزی و پاکیزگی این شهر است که حاصل تلاش شبانه روزی تعداد زیادی از نیروهای انسانی و صرف هزینه‌های قابل توجه است و حدود ۸۰۰ نفر از پاکبانان شهرداری همدان وظیفه نظافت مناطق چهارگانه شهر را برعهده دارند.

وی اظهار داشت: روزانه بیش از ۱۱ میلیون مترمربع از معابر و گذرگاه‌های شهر همدان نظافت می‌شود و این حجم از نظافت کار ساده ای نیست و با وجود اینکه کار جمع آوری زباله در همدان تا ساعت هفت صبح در تمام سطح شهر به اتمام می‌رسد، گشت‌های فوریتی از ساعت ۱۱ کار جمع آوری زباله‌های ریخته شده در سطح معابر به ویژه در بازار را انجام می‌دهند.
معاون خدمات شهری شهرداری از شهروندان خواست برای قرار دادن زباله در ساعات اولیه شب اقدام کنند و اگر کسبه بازار کار نظافت واحد تجاری خود را در ساعات پایانی شب انجام دهند، بخش اعظمی از مشکلات به وجود آمده نظیر آلودگی و سیما و منظر شهر حل خواهد شد.
علی ضمیر آگاه سازی و فرهنگ سازی در زمینه کاهش و تفکیک پسماند را امری بسیار مهم خواند و گفت: تاکنون اقدامات خوبی در زمینه پسماند از مبدا انجام شده است، که آموزش بیش از ۵۰ هزار دانش‌آموز و کودک نمونه‌ای از آن است.

وی با اشاره به نقش مردم در حوزه مدیریت شهری تاکید کرد: با برنامه ریزی دقیق و جامع و با کمک شهروندان و فعالان محیط زیست باید هزینه‌های نظافت شهر را کاهش داد و منابع مالی موجود را در طرح‌های شهری و خدماتی به شهروندان اجرا کرد.

روزانه ٤٥٠ تن زباله در همدان تولید می‌شود و سرانه تولید زباله برای هر نفر در این شهر ٨١٠ گرم است.

۷۵۲۳/‏۲۰۸۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *